منتقد وزنه  برداری گفت:قهرمانی در مسابقات وزنه برداری  آسیا عشق آباد   به خاطر سطح بسیار نازلش ارزش خاص و فنی  ندارد

مهدی عطار اشرفی در مورد قهرمانی تیم ملی وزنه برداری در مسابقات قهرمانی آسیا عشق آباد در گفت و گو با ایسکانیوز گفت: مسابقات قهرمانی آسیا پایین ترین سطح مسابقات بین المللی جهان است به طوری که حتی کشورهای شرق آسیا و آسیای میانه برای این مسابقات کمتر از وزنه برداران صاحب عنوان و نفرات اول کشورشان استفاده می کنند و کسب مقام در این مسابقات دارای ارزش چندانی نیست.

وی افزود: قهرمانی که براساس کسب مدال بوده ارزشمند است و به دست آوردن رتبه اول با کسب امتیاز در رقابت های وزنه برداری آسیا عشق آباد ترکمنستان ارزش چندانی نداشته و بزرگ جلوه دادن این مقام در سطح جامعه عوام فریبی است.

اشرفی در مورد نفرات حاضر در رقابت آسیایی عشق آباد خاطر نشان کرد: به غیر از سید ایوب موسوی بقیه شرکت کنندگان کشورمان سن بالایی داشتند و رکوردهای آنها نیز قابل رقابت در سطح جهانی نیست و عملاً بزرگ جلوه دادن این مقام در سطح جامعه عوام فریبی است


وی با انتقاد از عملکرد مدیریت فدراسیون وزنه برداری اظهار کرد: وزنه برداری خودش بدون نظارت مربی تمرین می کند، ناشی از ضعف عملکرد مدیریت یک ورزش است که نتوانسته مربی در سطح ملی استفاده کند که مورد قبول ورزشکار باشد . متاسفانه ریاست فدراسیون در پست های اجرایی از افراد بدون تخصص تجربه در وزنه برداری فقط بر مبنای رقافت انتصاب کرده و جای پیشکسوتان این ورزش در فدراسیون وزنه برداری خالی مانده و به طور قطع افراد حاضر در فدراسیون نمی تواند اندوخته به وزنه برداری کشور اضافه کنند.

اشرفی در خصوص سفرهای مکرر و غیر ضروری ریاست فدراسیون به خارج کشور گفت: علی مرادی جهت کسب رای برای حضور در فدراسیون جهانی وزنه برداری به کشورهای مختلف دنیا سفر می کند و حتی با بودجه فدراسیون به مسابقات قهرمانی اروپا برای اهدای مدال سنگین وزن به کرواسی رفته بدون آنکه سودی برای کشور مان این سفر داشته باشد.حتی حضور مرادی در کنفدراسیون آسیا برای وزنه برداری کشور سود نداشت زیرا ریاست فدراسیون منافع خودش را به منافع کشور ترجیح می دهد.

وی همچنین در مورد ادامه فعالیت بهداد سلیمی در وزنه برداری افزود: متاسفانه پارگی رباط صلیبی یک وزنه

عمولا به عنوان پایان عمر قهرمانی محسوب میشود که متاسفانه یک اشتباه مربی در تمرینات باعث صدمات جبران ناپذیری به قهرمان جهان شد و عمر قهرمانی اش را کوتاه کرد ، بعید می دانم سلیمی بتواند در آینده سطح جهان موفق به اخذ عنوان قابل ذکر شود.

اشرفی با اشاره کشف نشدن چهره جدید وزنه برداری با قابلیت کسب عنوان جهانی خاطر نشان کرد:به علت تمرکز ریاست فدراسیون به سفرهای خارجی ، استعداد یابی صحیحی در سطح کشور انجام نشده و عملاً فرد جدیدی که با توانایی کسب مدال جهانی به وزنه برداری کشور پس دوران مربیگری کوروش باقری در تیم ملی و دردوران ریاست علی مرادی معرفی نگردیده است.