» سرویس: علمی و دانشگاهی - علم و فناوری ایران
1460878929834_171.jpg

مدیر ایده بازار دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تمدید مهلت ثبت نام در اولین رویداد ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی تا هفتم اردیبهشت ماه خبر داد و گفت: این ایده بازار 5 خرداد ماه امسال برگزار می شود.

به گزارش سرویس فناوری ایسنا، امیر رضوانی با اعلام این خبر اظهار کرد: اولین رویداد ایده بازار فناوری و تجهیزات ورزشی با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر و معاونت فناوری پژوهشگاه تربیت بدنی تدارک یافته است که مهلت ثبت ایده در این رویداد با توجه به درخواست متقاضیان تمدید شد.

وی در معرفی محورهای این رویداد علمی فناورانه گفت: اولین ایده بازار فناوری تجهیزات ورزشی در محورهای "بیومکانیک، مهندسی و فناوری ورزشی"، "مهندسی پزشکی"، "تجهیزات توانبخشی ورزشی"، "نرم‌افزارهای ورزشی"، "ابزارهای تمرینی و کمک تمرینی رشته‌های ورزشی"، "تجهیزات رشد مهارتی حرکتی کودکان"، "تجهیزات آزمایشگاهی علوم ورزشی" و "شبیه ساز مدل‌های حرکتی ورزشی" برگزار می‌شود.

وی هدف از اجرای این ایده‌بازار را گردهم آوردن ایده‌های علمی و عملی حوزه فناوری و تجهیزات ورزشی، هم‌اندیشی و تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه‌ای و کاربردی، توسعه ملی و بین‌المللی و ارتقای سطح فناوری‌ها و تجهیزات ورزشی عنوان کرد.

رضوانی تاریخ اعلام نتایج داوری ایده‌ها را 18 اردیبهشت ماه و زمان برگزاری ایده بازار را پنجم خردادماه به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، ایده پردازان، مخترعان، صاحبنظران، اعضای هیات علمی، دانشجویان و دانش آموختگان فعال و علاقه‌مند به حوزه مهندسی ورزش می‌توانند در این ایده بازار شرکت کنند.

رویداد ایده بازار در چهار گام اصلی شامل "ارسال ایده‌ها"، "گزینش ایده‌ها"، "توان‌افزایی و آموزش صاحبان ایده جهت ارائه و اجرا در روز رویداد" و "رقابت نهایی در روز اجرای رویداد" تعریف و طراحی شده است.

ارائه صاحبان ایده در روز رویداد، سه بخش خواهد داشت که در بخش نخست، ارائه شفاهی صاحب ایده در مدت 6 دقیقه درحضور هیات داوران، صاحبان فناوری و صنایع مرتبط صورت می‌گیرد و صاحب ایده باید از طرح توجیهی اقتصادی ایده خود دفاع کند.

دومین بخش ارائه به پرسش و پاسخ حاضران اختصاص دارد که صاحب ایده در مدت زمان 6 دقیقه فقط به سه سوال پرسیده شده توسط حضار پاسخ می‌­دهد و در این قسمت، مدیریت زمان توسط صاحب ایده اهمیت زیادی دارد.

در بخش سوم و پایانی، پرسش‌های داوران مطرح می‌شود که صاحب ایده برای پاسخگویی به آنها 6 دقیقه فرصت خواهد داشت.

رتبه‌بندی نهایی صاحبان ایده بر اساس میانگین امتیازات داوران از صفر تا 100 است و در صورتی که دو یا چند ایده دارای امتیازات برابر باشد، ایده‌ای که دارای امتیاز بالاتر از دید تماشاگران و حاضران باشد، رتبه بالاتری پیدا خواهد کرد و در پایان، سه نفر نخست رویداد به عنوان برندگان نهایی معرفی می‌شوند.

انتهای پیام