نبه

نخستین آزمایشگاه استاندارد تجهیزات و امکانات تخصصی ورزش افتتاح شد


آزمایشگاه استاندارد تجهیزات و امکانات تخصصی ورزش برای نخستین بار در کشور صبح امروز، یکشنبه 25 مرداد با حضور وزیر ورزش و جوانان ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران و جمعی از مسئولان ورزشی کشور در ورزشگاه آزادی تهران افتتاح شد.

نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم افتتاح این آزمایشگاه با بیان اینکه برای افتتاح اینگونه آزمایشگاهها، ظرفیت سنجی در سراسر کشور صورت می گیرد، گفت : براساس نیاز جامعه ورزشی آزمایشگاههایی از این جمله راه اندازی خواهد شد.

وی بر تسریع در ارایه تاییدیه های استاندارد تاکید کرد و افزود : هم اکنون در دوران پساتحریم به سر می بریم و ناگزیر از انطباق مقررات بین المللی در عرصه های مختلف از جمله وزرش هستیم که در این راستا لازم است استاندارد 17025 هر چه زودتر به این آزمایشگاه اختصاص یابد.

محمود گودرزی ، وزیر ورزش وجوانان ، در این مراسم ، حضور استاندارد در عرصه های ورزشی را زمینه ساز حرکتهای بنیادی ورزش کشورمان در عرصه های بین المللی دانست .

وی با بیان اینکه تعیین شاخص های استاندارد، تضمینی برای پیشتازی ما در عرصه های بین المللی است، افزود : وجود سازمان ملی استاندارد ایران در حال حاضر که شرایط مدرن را جایگزین شرایط سنتی می کنیم ضرورت دارد.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به افتتاح آزمایشگاه تجهیزات و امکانات تخصصی ورزشی گفت : این مراکز به افزایش بهره وری و عمر مفید دستگاههای ورزشی کمک خواهد کرد.

گفتنی است : همکاری با سازمان ملی استاندارد ایران در قالب آزمایشگاه همکار، استاندارد تجهیزات و امکانات تخصصی ورزش کشور در ساخت دستگاه های مرتبط با آزمون انواع توپ ها و لباس ورزشی، بررسی و پالایش کیفیت امکانات ورزشی موجود با ارائه راهکارهایی برای افزایش کیفیت و طول عمر این تجهیزات از جمله اهداف میان مدت ایجاد آزمایشگاه تجهیزات و امکانات تخصصی ورزش است.

این گزارش می افزاید : علاوه برآن تایید و صدور گواهینامه مورد تایید فدراسیون بین المللی فوتبال، فدراسیون بین المللی والیبال و دیگر سازمانهای حاکم ورزشی ،تاسیس بانک جامع اطلاعاتی دراستاندارد اماکن و تجهیزات ورزشی و تالیف کتب مرتبط با همکاری دانشگاه ها از اهداف بلند مدت این آزمایشگاه به شمار می رود.