شرکت تولید کننده لباس فصل آینده تیم بارسلونا اعلام کرد این محصول سازگار با محیط زیست است.
زیست بوم: شرکت تولید کننده لباس فصل آینده تیم بارسلونا اعلام کرد این محصول سازگار با محیط زیست است.

به گزارش زیست بوم، تلاش برای حمایت از محیط زیست در میان شرکت های تولیدکننده البسه ورزشی به یک رقابت تبدیل شده است.

در حالیکه تیم های بزرگ ورزشی دنیا می کوشند به منظور بهره گیری از انرژی های نو، گرمای مورد نیاز استادیوم های ورزشی را با استفاده از پنل های خورشیدی تامین کنند و با آب باران زمین های چمن را آّبیاری کنند، لباس های ورزشی این تیم ها نیز دستخوش تغییراتی شده است.

پیراهن جدید بارسلونا، سازگار با محیط زیست+عکس

بر این اساس لباس فصل بعدی باشگاه بارسلونا از پلی استر بازیافت شده، پیشرفته ترین تحولات و ترکیبات "نایک"؛ اسپانسر این تیم ساخته و تولید شده است.

پیراهن جدید بارسلونا، سازگار با محیط زیست+عکس

پیراهن جدید بارسلونا با نشان افتخار آمیز این تیم و پیشرفته ترین دست آوردهای نایک تولید شد، از قابلیت های حائز اهمیت این پیراهن می توان به استفاده از تکنولوژی در بافت پارچه لباس، کنترل میزان رطوبت بدن بازیکن و نیز حفظ محیط زیست اشاره کرد.

نایک با به کاربردن پلی استر بازیافتی در قلب این لباس از تکنولوژی پایدار جهت حفظ محیط زیست نیز بهره برده است. در تمام لباس های فصل بعد ( پیراهن، شورت و جوراب ) از پلی استر بازیافتی استفاده شده، این پلی استرها از بطری های بازیافتی بدست می آیند. هر یک از این پیراهن تقریبا به 18 بطری نیاز دارند.

از سال 2010 تا کنون، از نایک بیش از 2 میلیارد بطری بازیافتی برای تولید پلی استر استفاده کرده است. برای تولید پیراهن های بازیکنان یک تیم فوتبال 3,500 بطری لازم است. نایک اعلام داشته که با بهره برداری از این تکنولوژی حدود 30 درصد صرفه جویی انرژی داشته است!

پیراهن جدید بارسلونا، سازگار با محیط زیست+عکس